Preskočiť navigáciu
V krajskej knižnici sa v mesiacoch september 2016 až marec 2017 uskutočnila séria podujatí z projektu Deti, hurá do čítania 2.
 
Podujatia boli spoločnými stretnutiami žiakov základných škôl so slovenskými spisovateľmi a ilustrátormi pre deti a mládež. Postupne sa tak deti oboznámili s tvorbou týchto autorov: Ľubomír Feldek, Gabriela Futová, Paulína Feriancová, Peter Glocko, Ľubica Kepštová, Valentín Šefčík, Zuzana Štelbaská, Ján Uličiansky a Alžbeta Verešpejová. V rámci projektu boli pre žiakov pripravené aj tri tvorivé dielne s ilustrátormi: Martinom Kellenbergerom, Martinou Matlovičovou a Miroslavom Regitkom, na ktorých deti výtvarne stvárňovali prečítané literárne príbehy a z prác bola zostavená výstava Literárne príbehy detskými očami. Pre všetkých čitateľov bol pripravený propagačný materiál vo forme záložiek s profilmi besedujúcich ilustrátorov a spisovateľov.
 
PODUJATIA Z VEREJNÝCH ZDROJOV
PODPORIL FOND NA PODPORU UMENIA
- HLAVNÝ PARTNER PODUJATÍ
 
Renováciu oddelenia literatúry pre deti a mládež podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia - hlavný partner projektu
 
 
Pozvánka na podujatia projektu Deti, hurá do čítania 2
 
Stiahnite si plagát (jpg, 150 kb)